вівторок, 26 листопада 2019 р.

Благодійний ярмарок - щорічна акція в нашому закладі

Щороку, кожен клас нашого ліцею готує смаколики – домашню випічку, тістечка, фрукти. 
Благодійний осінній ярмарок вже став традиційним у нашому закладі Учні і батьки ретельно готуються до нього: випікають різні смаколики, проявляють свої організаторські здібності.


понеділок, 25 листопада 2019 р.

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 


Основними завданнями акції є:
  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.                                                                                                                           Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

субота, 23 листопада 2019 р.

23 листопада - в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору

Традиційно, у четверту суботу листопада - День пам'яті жертв Голодомору. В цей день вшановують пам'ять загиблих під час геноциду українського народу хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки.

З нагоди цього свята під час виховної години ми відвідали Публічну бібліотеку Кам'янської міської ради, яка провела для учнів нашого класу екскурс у трагічне минуле


четвер, 21 листопада 2019 р.

День Гідності та Свободи

21 листопада, рівно шість років тому люди вийшли на вулиці, щоб висловити свою позицію щодо дружби з Євросоюзом. Після рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС українці зібралися на майданах. 21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день шість років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. В день Гідності та Свободи, ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських воїнів, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Нинішній день - це незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави. На жаль, за це українці заплатили високу ціну - розстріляні Герої на Майдані, загиблі в зоні бойових дій. 
До Дня Свободи та Гідності в ліцеї було проведено заходи, а також лінійку, під час якої учні ліцею вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.


середа, 13 листопада 2019 р.

Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної грамотності "Бобер"

Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної грамотності "Бобер" в 6-А класі (підгрупа вчителя інформатики Олефіренко Н.М.)
Цікаві завдання, що сприяють розвитку логічного мислення, дуже сподобалися учасникам

понеділок, 11 листопада 2019 р.

9 листопада - День української писемності

День української писемності та мови відзначають вже 22 роки поспіль.

Свято було засновано в листопаді 1997 року. Відповідно до указу президента Л.Кучми, святкування Дня української писемності та мови щорічно проводиться 9 листопада в день пам'яті українського святого Нестора-Літописця. Він – письменник-агіограф, основоположник давньоруської історіографії, перший історик Київської Русі, мислитель, вчений, чернець Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського".

середа, 30 жовтня 2019 р.

Змістовні канікули з дівчатками класу. Подорож Тясминським каньйоном

Чудом природи Черкащини зі своїми загадками й незвіданими таємницями 
є Тясминський каньйон - застигла краса скель, льодовикових мохів, живої води та дерев.



субота, 26 жовтня 2019 р.

Ура КАНІКУЛИ!


Шановні батьки!
З 28.10.2019 по 10.11.2019 р. осінні канікули.
Адміністрація ліцею та класний керівник нагадують, що під час канікул відповідальність за збереження життя та здоров'я Вашої дитини несете Ви.
З учнями класу проведено інструктаж з безпеки життєдіяльності під час осінніх канікул.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ НА ПЕРІОД  КАНІКУЛ

До уваги учнів!

З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, адміністрація ліцею та педагогічний колектив просять ознайомитись із правилами техніки безпеки під час канікул і обов'язково їх дотримуватись.

1. Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил техніки безпеки при:
         користуванні газом та електропобутовими приладами;
         не допускайте гри з вогнем;
         не влаштовуйте ігри на будівельних майданчиках та біля них.
2. Обов'язково пам'ятайте (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відкривати двері незнайомим особам.
3.  Перед кожною вашою зустріччю з вулицею не забудьте про Правила дорожнього руху (особливо це стосуються тих, хто користується роликами, велосипедом).
4. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.
5. Своєю поведінкою не створюйте криміногенноїситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).
6.     Не перебувайте після 22.00 на вулиці без нагляду дорослих.


вівторок, 15 жовтня 2019 р.

Здоровий спосіб життя - простий шлях до довголіття!

Спосіб життя – це не лише характер людської поведінки, яка позитивно чи негативно впливає на здоров’я. Сам характер поведінки зумовлений фізичним та культурним середовищем, вихованням, матеріальними можливостями. На формування способу життя впливають стереотипи стосунків між людьми, їхній життєвий досвід і соціальні умови та середовище.
Саме поняття «здоровий спосіб життя» з’явилося не дуже давно, але дотримуватися його принципів намагалися віддавна. Ще в середньовіччі, а можливо, й раніше люди знали основи здорового способу життя, хоча мотивація у них була зовсім іншою, ніж тепер у нас.
Познайомимося з 7 правилами здорового способу життя.
«Сім правил здорового способу життя»:
ПРАВИЛО № 1
Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. 
Як говорив сам Гіппократ, їжа повинна бути нашими ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішої, коли її так хочеться з’їсти? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що користі організмові не принесе, але відмовитися не можеш. Тут повинен спрацювати духовний важіль – стриманість, упокорення, піст. Згадаймо святого апостола Павла: «Усе мені можна, та не все корисне».
ПРАВИЛО № 2
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, гімнастику ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.  Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю! 
ПРАВИЛО № 3
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше - наркоманія. 
ПРАВИЛО № 4
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже, звичайно, чимало, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що означає правильний розпорядок дня? Це, передусім нормальний (восьми, хоча б семи годинний) здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, незалежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися. Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою якоїсь недуги, зокрема виснаження нервової системи, що призводить до інших захворювань.
ПРАВИЛО № 5
Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій. Не зациклюйтеся на невдачах і недоліках. Не переживайте і тоді, коли зробили щось чи сказали не так - усе можна поправити. Ніколи не впадайте у смуток, пригніченість і особливо – в розпуку, безнадію.
ПРАВИЛО № 6
Здоровий спосіб життя - це дбайливе ставлення до себе. Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять спортом, на прогулянці чи навіть під час виконання якоїсь праці потрібно робити це зосереджено, із задоволенням, не думаючи про щось негативне. Завжди намагайтеся ходити прямо, з піднятою головою, дихайте глибоко, вдихаючи повітря через ніс і видихаючи ротом. Спробуйте побачити і відчути красу навколишньої природи, бадьорість і свіжість ранкової прохолоди чи таємничість вечірньої пори. 
ПРАВИЛО № 7
Вести здоровий спосіб життя краще не самому, а в якомусь товаристві (сім’я, друзі, сусіди, співпрацівники). В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі, хто оточує вас, дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва.Уявіть, що всі вони ведуть здоровий спосіб життя, всі в чудовому настрої, бажають один одному тільки добра.Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

День Українського козацтва, День захисника Вітчизни, Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня в Україні святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. 
З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. 

А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. 
Вони вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і тому в Україні вона отримала ще одну назву – Козацька Покрова. 

Саме цього дня, починаючи з 2015 року, у нашій державі відзначають День захисника України.

15 жовтня в ПБ на дитячому абонементі бібліотекарі підготували для нашого класу слайд презентацію «Козацтво та Покрова Пресвятої Богородиці» та представили книжково-ілюстративну виставку: «Героїзм та мужність йдуть поруч ».
Щоб виконати своє призначення, ми повинні грунтовно вивчати основи культурної спадщини, передавати їх молоді і пам’ятати, якого роду-племені ми діти.


вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Місячник бібліотеки та сприяння творчому розвитку особистості

Мета: залучення дітей до читання, широкого використання потужних можливостей літератури


1 жовтня - Міжнародний день музики!

Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій.

З музикою наше людство знайоме з давніх часів. На світі знайдеться небагато людей, які зовсім байдужі до музики. Це мистецтво має величезний потенціал і багатьом композиторам донині вдається виражати через неї не тільки стан своєї власної душі, але й передавати атмосферу навколишнього, повного почуттів і переживань складного внутрішнього світу взаємин людини і природи. Вона скрашує життя людей, змушує їх радіти і співпереживати, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань наших власних струн душі.

четвер, 12 вересня 2019 р.

Захід в публічній бібліотеці щодо відзначення 370-ту річницю з дня заснування нашого міста

За традицією в першу суботу вересня кам’янчани відзначали 370-ту річницю з дня заснування міста Кам’янка.
12 вересня бібліотекарі дитячого абонементу Безверха С.Г. та Дмитрук Ю.Ю. для учнів нашого класу представили презентацію "Рідне місто моє" по історичних місцях нашого міста. Також бібліотекарі провели краєзнавчу вікторину "Чи знаєш ти свій рідний край?" 
Гра-вікторина «Чи знаєш ти свій рідний край?». спонукає нас ще не один раз звернутись до книг з історії та сьогодення нашого легендарного міста.

вівторок, 10 вересня 2019 р.

Виховна година "Про культуру поведінки"

Під час виховної години учні закріпили навички культурної поведінки в ліцеї, дома, в громадських місцях.

Культура поведінки — складова частина культури людини, вона виступає зовнішнім проявом духовного багатства особистості та її внутрішнього світу; це сукупність форм повсякденної поведінки людини, в яких знаходять зовнішнє відображення моральні та естетичні норми поведінки

вівторок, 3 вересня 2019 р.

Виховна година "Ліцей - територія успіху та натхнення"

Сподівання успіху живе у кожній дитині. Отже, вся діяльність вчителя повинна бути націлена на те, щоб допомогти дитині зрости в успіху, забезпечити успіх у навчанні.
Успіх гарантований не для будь-кого, а лише для того, хто докладає зусиль. Діяльність вчителя спрямовується на те, щоб учні усвідомили, що розвинути здібності і досягти успіху можуть лише ті, хто готовий подолати труднощі.
"Ти можеш!" - Повинен нагадувати вчитель учню.
"Він може!" - Повинен нагадувати колектив.
"Я можу!" - Повинен повірити в себе учень

понеділок, 2 вересня 2019 р.

Здрастуй, рідний наш ліцей!

Проминуло літо непомітно,
В спогадах лишивши теплий слід.
Ліцей наш усміхається привітно.
Обіцяючи відкрити новий світ.

 Ось і закінчилося ще одне, сповнене веселощів і радості літо. Якби не впертий календар, то ми б і не повірили в це, адже зелень на деревах ще така свіжа, а небо таке пронизливо синє і високе. І лише замріяні осінні вечори підтверджують правоту календаря. А отже настав час вирушати у нову захоплюючу мандрівку дивовижною країною Знань!

Місячник попередження дитячого травматизму "Увага! Діти на дорозі"

Мета: запобігання дитячому травматизму, формування в учнів свідомого ставлення до власного життя та здоров'я, потреби дотримуватися елементарних вимог безпеки життєдіяльності

За час літніх канікул діти відвикли від інтенсивного руху і, звичайно,  підзабули правила безпечної поведінки на дорогах. Тому їм необхідно постійно нагадувати прості і загальновідомі речі з основ безпеки життєдіяльності, роз’яснюючи вимоги правил дорожнього руху та пояснюючи, якими можуть бути наслідки від їх невиконання.

четвер, 24 січня 2019 р.

понеділок, 21 січня 2019 р.

День ОБІЙМ

21 січня світ святкує Міжнародний день обіймів. За традицією, у цей день можна обіймати всіх, навіть незнайомців. Хоча свято і досить молоде, але є вкрай корисним.
Не бойтесь людей обнимать от души,
Объятия теплые так хороши,
Делитесь друг с другом своей добротой,
Душевностью, радостью и красотой,
Пусть дарят объятья вниманье и свет
Пусть сила объятий спасет вас от бед!


четвер, 17 січня 2019 р.

Година психолога

17.01.2019 року на годині психолога учні нашого класу обговорювали стосунки між однокласниками за "Шкалою прийнятності", а також запобігання булінгу в школі та сім'ї, вдосконалювали почуття симпатії, конструктивного спілкування