четвер, 24 вересня 2020 р.

Виховна година, присвячена Дню партизанської слави "Згадаймо їхні імена"

 


22 вересня - відзначається День партизанської слави у всіх регіонах України, як давнина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Великої Вітчизняної війни боровся за свободу своєї країни на окупованій території, не шкодуючи ні сил, ні власного життя.
З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у Публічній бібліотеці було проведено для учнів нашого класу годину патріотичного виховання "Згадаймо їхні імена".
Знання про партизанський рух поповнили, переглянувши відеоролик, а ще ознайомилися з літературою наших земляків Ф. Людного "Камянщина партизанська", Г. Гончара "Заграви над Тясмином", О. Вєтрова "Дорогами партизанської слави", Д. Коломійця "Шля у бій двадцятилітні".










понеділок, 21 вересня 2020 р.

МИ за МИР!

 Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.







четвер, 17 вересня 2020 р.

Переможці Всеукраїнського конкурсу з математики "КЕНГУРУ"

 Можливо, Вам відомо, що таке КЕНГУРУ. Це такий Всеукраїнський конкурс з математики. Кожен рік учні дивують нас своїми знаннями. В нашому класі теж є є юні математики. Деякі з них не перший раз приймають участь в конкурсі та показують вражаючі результати. 





понеділок, 14 вересня 2020 р.

Правила користування засобами індивідуального захисту. Утилізація засобів індивідуального захисту.

 Носити засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) у місцях скупчення людей у період пандемії стало новою нормою в більшості країн світу. Так намагаємося захистити себе та інших від COVID-19. Маски й рукавички — фізична перешкода для поширення інфекції, оскільки вірус передається повітряно-крапельним і контактним шляхами. Також психологічно складніше в цих засобах захисту торкнутися руками обличчя.

Які маски носити

          Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує використовувати медичні маски медпрацівникам, уразливим групам населення та особам із симптомами захворювання на COVID-19. Усі інші люди можуть користуватися немедичними масками.

          Немедичні маски виготовляють щонайменше із трьох шарів тканини.

      ВООЗ рекомендує використовувати для немедичних масок бавовну — матеріал, який має найвищу фільтраційну ефективність.

          Скільки можна носити медичні маски та респіратори

          Медичні маски розраховані на одне застосування. Носити таку маску можна не більше двох годин.

       Респіратори, рекомендовані для медичного застосування, також річ одноразова. Є сенс застосовувати їх в умовах високого вірусного навантаження, тобто якщо контактуєте із хворими. Респіратори класу захисту FFP2 і FFP3 медичні працівники можуть використовувати протягом робочої зміни до 24 годин.

          Як знімати й викидати маску чи респіратор

          Європейський центр контролю захворювань (European Centre for Disease Prevention and Control, далі — ECDC) розробив докладну інструкцію, як правильно знімати використані маски та респіратори.

          Зніміть маску та згорніть зовнішнім боком усередину. Потім помістіть маску в целофановий пакет і зав’яжіть його. Це необхідно, щоб уникнути можливого зараження контейнера, в який викинете пакунок. Після того, як викинули маску, ретельно продезінфікуйте руки.

     Радимо також скористатися шпаргалкою «Як знімати маски правильно: рекомендації міжнародних експертів».

    Як доглядати за тканинними масками

          Тканинну маску носіть теж до двох годин або менше, якщо маска намокла. Потім зніміть її чистими руками так само обережно, що й одноразову маску. Згорніть зовнішнім боком усередину й покладіть у герметичний пакет. Після використання виперіть її за температури 60 °C або замочіть в окропі. Попрасуйте маску або обробіть парогенератором. Зрештою маска знову готова для використання.

     Як використовувати й утилізувати рукавички

          МОЗ рекомендує носити рукавички у громадському транспорті й у магазинах. Лікарі радять одноразові рукавички, виготовлені з нітрилу або тканини. Якщо використовуєте рукавички з нітрилу, регулярно протирайте руки антисептиком.

          УВАГА!

          Шкіряні або латексні рукавички не підходять для захисту від патогенних мікроорганізмів, оскільки зроблені з матеріалу, що не витримає оброблення дезінфектором.

          Одноразові рукавички використовуйте не більше двох годин, а тканинні можете носити весь день, але спеціалісти рекомендують змінювати рукавички після кожного перебування в транспорті чи магазині.

          Ніколи не викидайте рукавички на землю!

          Обов’язково помийте руки після того, як зняли рукавички.

          Тканинні рукавички після використання обробіть милом, не знімаючи з рук, а потім виперіть за температури не нижче ніж 60 °C.

     Як утилізувати медичні відходи

          Якщо рукавички та маски використовували при контакті із хворими на COVID-19 або ними користувалися хворі на COVID-19, то їх прирівнюють до медичних відходів. Правила утилізації таких матеріалів інші. Медичні відходи за вимогами ВООЗ мають утилізувати спалюванням.

          У термічному утилізаторі небезпечне сміття спалюється у два етапи: на першому етапі піч нагрівається до 700 °C, на другому — до 1200 °C. Гази, які утворилися в результаті горіння, проходять систему доочищення, що робить весь процес екологічно безпечним.

          МОЗ розробило рекомендації, що робити з використаними медичними масками та рукавичками.

          УВАГА!

          Якщо не маєте змоги обробити використані ЗІЗ окропом або дезінфектором, то зберігайте їх в окремому пакунку 72 години. Тільки після цього пакунок викидайте у смітник.

          Фахівці радять не викидати використані ЗІЗ у контейнер, оскільки на них можуть зберігатися частинки коронавірусу. Утилізуйте їх у закритому вигляді — у герметично закритому пакеті.

Мийте руки, використовуйте тканинні маски,

бережіть себе й своїх близьких!

 

Ключове правило «Руки — відстань — обличчя»:

-       -  часто мийте руки теплою водою з милом щонайменше 20 секунд чи обробляйте дезінфекційними засобами з вмістом спирту щонайменше 60%;

-       -  уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель. Відстань — хоча б 1 м.

-        - не торкайтеся очей, носа та рота немитими руками.

 

четвер, 10 вересня 2020 р.

Виховна година "Наші спортивні досягнення".

 Наша виховна година присвячена ДНЮ фізичної культури і спорту. До виховної години учні класу приготували повідомлення про улюблений вид спорту, свої досягнення в спорті та відомих спортсменів з різних видів спорту.

Засядько Богдан та Ціперко Артур презентували свої перемоги в ДЗЮДО, А Руснак Владислав показав свої досягнення в футболі.  Наші дівчатка: Пашина Катя та Ткаченко Діана здобули перемоги в східних танцях. Для них спорт є дуже важливим в житті. І це дуже добре.

Наші учні дуже талановиті.

Займайтесь і ВИ тим, що ВАМ подобається. Досягайте вершин.




вівторок, 1 вересня 2020 р.

ПЕРШИЙ УРОК: "ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО COVID-19"

 


Як передається вірус SARS-CoV-2 (збудник COVID-19)?

Вірус передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько метру від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч. Також краплі, що містять вірус забруднюють предмети і поверхні. Інші люди можуть інфікуватися через дотик до таких предметів або поверхонь, а потім — до очей, носа чи рота.

Вірус не передається повітряним шляхом. Це означає, що він не здатен переноситись потоками повітря на великі відстані від хворої людини.

Вірус може переміщуватись на відстань понад метр у часточках аерозолю, але такий аерозоль утворюється лише під час виконання специфічних медичних процедур. Наприклад, інтубація трахеї.

Які найефективніші заходи профілактики?

Наразі не має імунітету, вакцин та ліків проти нової коронавірусної інфекції. Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції — фізичне дистанціювання та щоденна гігієна. А саме:

  • безконтактне привітання;
  • гігієна рук;
  • дотримання респіраторної гігієни і етикету кашлю;
  • дистанція не менше півтора метри від інших людей у публічних місцях;
  • самоізоляція у разі появи респіраторних симптомів (ізолюйтеся від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо, особливо якщо серед них є люди похилого віку).

Скільки часу збудник COVID-19 зберігається на поверхнях?

Тривалість існування вірусу 2019-nCoV на поверхнях остаточно не встановлена. Якщо припустити, що, у цьому критерії, він близький до інших представників родини коронавірусів, то збудник COVID-19 може виживати на поверхнях від кількох годин до кількох діб. Це залежить від поверхні, температури повітря та інших умов.

Перебуваючи поза організмом людини, вірус втрачає свою здатність викликати захворювання. Згідно із науковими даними, вірус 2019-nCoV на зовнішніх поверхнях залишається небезпечним для людини 3-4 години.

Якщо ви підозрюєте, що якась поверхня може бути забруднена вірусом, обробіть її побутовим мийним засобом та антисептиком із вмістом спирту не менше 60%.

Чи можна заразитись від людини, яка не має симптомів COVID-19?

Симптоми можуть бути виражені слабо на ранніх етапах захворювання або під час його легкого перебігу. Якщо людина не має виражених симптомів, ризик зараження дуже низький. Передавання вірусу може відбуватись лише під час тісного контакту: поцілунку, рукостискання.

Основний шлях передачі вірусу краплинний. Тобто через дрібні краплі, які виділяються із носа чи рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Вони можуть потрапити на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини.

Щоб захистите себе, достатньо дотримуватись фізичного дистанціювання та гігієни рук.

Якщо людина може затримати дихання на 10 секунд без відчуття дискомфорту, це дійсно свідчить про те, що вона не захворіла на COVID-19?

Ні. Здатність затримувати дихання на 10 секунд без дискомфорту не може виключити захворювання на COVID-19 або іншу хворобу дихальної системи. Відчуття дискомфорту під час затримання дихання не є підтвердженням захворювання. Воно може виникати через безліч причин.

Найбільш часті симптоми COVID-19: підвищена температура тіла, загальна слабкість, сухий кашель. Єдиний достовірний спосіб підтвердити захворювання на COVID-19 — лабораторний тест.



Зі святом 1 вересня!


 1 вересня – День знань – особливе свято не лише для учнів, а й для вчителів та батьків. Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути! Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання – це все про одне із найважливіших шкільних свят.

Дорогі мої діти, вже 7-А клас! Шановні батьки! 

Я від щирого серця вітаю всіх із цим святом! 1 вересня — це початок нового навчального року, старт для боротьби за знання, за відмінні оцінки, за вірних друзів, за подолання нових висот.