пʼятниця, 27 листопада 2020 р.
25.11.2020 - 10.12.2020 - МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ЗЛОЧИННОСТІ
Мета правового виховання – створення умов для формування особистості громадянина України, якому притаманні правова культура, усвідомлені цінності свободи, прав людини, відповідальність, готовність до компетентної участі у громадському житті.
четвер, 26 листопада 2020 р.
Виховна година 26.11.2020 “Трагедія незнищеної волі”
28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. А цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.
середа, 25 листопада 2020 р.
25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством
Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції є:
· привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
· активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
· проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
· формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
вівторок, 24 листопада 2020 р.
пʼятниця, 20 листопада 2020 р.
16.11.2020-20.11.2020 ТИЖДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК.
Шкідливі звички — не корисні або шкідливі дії, які люди повторюють знову і знову, незважаючи на те, що вони створюють загрозу для здоров’я і можуть мати в собі елементи психічних розладів.
Алкоголізм — захворювання, різновид токсикоманії, що характеризується хворобливою пристрастю до алкоголю (етилового спирту), з психічною та фізичною залежністю від нього, що супроводжується систематичним споживанням алкогольних напоїв, незважаючи на негативні наслідки. Негативні наслідки можуть виражатися психічними та фізичними розладами, а також порушеннями соціальних відносин особи, яка страждає цим захворюванням.
Шкідливі звички не тільки впливають на життя і здоров’я молодого покоління, але приносять біль і нестерпні муки рідним та близьким, впливають на здоров’я та життя майбутніх поколінь. Здоровий спосіб життя, заняття фізкультурою, спортом, уміння розважатися та мати власні приємні звички – надає великі можливості для розвитку особистості, уміння знайти свій шлях у житті та бути здоровим і активним до глибокої старості.
20 листопада - Всесвітній день дитини
Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.
четвер, 19 листопада 2020 р.
Виховна година "День гідності та свободи"
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
понеділок, 16 листопада 2020 р.
16 листопада - Міжнародний день толерантності!
Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО.
Саме цього дня ухвалили
Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.
Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
четвер, 12 листопада 2020 р.
Виховна година: "День писемності. Рідна мова".
Під час виховної години відвідали публічну бібліотеку. До тематичної виховної години було проведено різні конкурси-змагання між 7-А та 7-В класами. Під час конкурсів ми розгадували загадки, виконували завдання "Вставте пропущені літери", "Продовж фразеологізми".
В результаті запеклої боротьби вибороли ІІ місце. Враження від заходу надовго залишаться в наших спогадах.
понеділок, 9 листопада 2020 р.
Тиждень безпеки дорожнього руху
З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань із безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до ліцею і додому в нашому класі проведено бесіду щодо безпеки дорожнього руху. Завдання: нагадати учням про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки.
9 листопада - День писемності. У мові моїй краса й неповторність.
День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
"Як ваш телефон змінює вас"
Смартфон і нещасні випадки
Багато аварій трапляється із-за неуважного водіння, під час якого водій веде переписку, розмови по смартфону. За участю таких водіїв гине більше 8 чоловік, і близько 1200 отримують фізичні ушкодження. Дослідження також виявили, що у людей, які використовують смартфон за кермом, сповільнюється реакція за потреби гальмування. Вони частіше інших потрапляють у Дорожньо-транспортні пригоди. Неуважне водіння небезпечно як для водія, так і для пішоходів.
Багато учнів граючись у смартфоні, не помічають східців або інші небезпечні речі та отримують травми.
Мобільний телефон і перевтома очей
Шкоду мобільного телефону для очей відчуває на собі кожен активний користувач стільникового. Маленький екран і яскраве світло переутомляють очі. Щоб пристосуватися до різному світла на екрані і навколо нього, задіюється більше м'язів ока. Тоді ви відчуваєте, як вони швидко втомлюються і починають хворіти. Крім того, перевтоми очей сприяє звичка тримати стільниковий ближче до них. Дотримання належної дистанції між очима і екраном, а також збільшення шрифту при читанні, зменшують перевтому очей.
Правила поведінки під час натовпу
Натовп – це скупчення неорганізованих людей.
Натовп можна охарактеризувати, як тимчасове об’єднання великої кількості людей, що мають безпосередній контакт між собою. Статистика свідчить, що у місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад у школі, кінотеатрі, на стадіоні і т.д., некеровані панічні дії натовпу можуть викликати навіть людські жертви.
Переглянути відео: "Правила поведінки у натовпі"